dfbonline
 
Home | Begrippen A-Z | Begrip van de Dag | Thema's | Contact
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Trefwoord: 

Begrip van de Dag
Volg ons op Bluesky
Volg ons op X
Abonneer u op de Begrip van de Dag feed (gratis)
voorspellingsmarkt
Ook: voorspellingsbeurs, voorspellingsplatform,voorspelmarkt, ... >>
 Vandaag 29-04-2026
22.611 begrippen & definities
 Trending begrippen
1 bezettingsgraad
2 IFO Institut
3 penny wise, pound foolish
4 Leibniz-Institut für Wir...
5 pro memorie
 Thema's
 Recent verbeterd
28-04voorspellingsmarkt
28-04Organisation of the Pe...
28-04interne markt
28-04geldhoeveelheid
28-04inspanningsverplichtin...
28-04meestbegunstigingsclau...
28-04best of clause
28-04onzakelijke lening
26-04matsrente
26-04private equity firm
 Suggesties
Mist u een begrip? Suggesties?
Stuur ons dan een e-mail.
 Meest opgevraagde begrippen
1Dogs of the Dow
2ouwe jongens krentenbroo...
3onder embargo
4out-of-pocket kosten
5debt service coverage ra...
6reconciliatie
7excasso
8penny wise, pound foolis...
9arm's length-beginsel
10Beige Book
Uw steun is hard nodig... Doneer nu

Werkloosheidswet

Afgekort: WW.

Nederland: een wet die de uitkering regelt voor ontslagen werknemers, dus bij werkloosheid.
De wet heeft tot doel werknemers te verzekeren tegen de financiële gevolgen van werkloosheid; de duur van de uitkering is afhankelijk van het arbeidsverleden van de werknemer. Het Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen (UWV) beoordeelt of iemand voor een WW-uitkering in aanmerking komt.

Het aantal werklozen dat een WW-uitkering ontvangt ligt lager dan het aantal werklozen. Dat komt doordat niet iedereen die werkloos is ook recht heeft op een uitkering. Wie nog niet lang genoeg heeft gewerkt kan geen aanspraak maken op WW. Verder geldt er een maximale uitkeringsduur, zodat het recht op een uitkering na verloop van tijd vervalt. En werklozen die eerder werkten als zelfstandige of zelf ontslag hebben genomen, komen er niet voor in aanmerking.

Voorbeeld
'In het derde kwartaal van 2022 ontving 1 op de 9 werklozen een werkloosheidsuitkering. Dat is aanzienlijk minder dan voorheen. In hetzelfde kwartaal twee jaar geleden ging het nog om 1 op de 5. .....In het derde kwartaal van 2020, het eerste jaar van de coronapandemie, bereikte zowel het aantal werklozen als het aantal WW-ontvangers een piek. Daarna daalden die aantallen zeven kwartalen achtereen. In het derde kwartaal van dit jaar steeg het aantal werklozen voor het eerst weer, naar 366 duizend. Het aantal personen dat een WW-uitkering ontving daalde verder naar 145 duizend. Van de 366 duizend werklozen ontvingen 40 duizend een WW-uitkering. Dat komt neer op 11 procent, oftewel 1 op de 9.'
Bron: Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) - 24-11-2022.


Zie ook: arbeidsmarkt, werkloosheid, uitkering, werkloosheidsuitkering, sociale verzekeringswetten, werknemersverzekeringen, uitkeringstoerisme, deeltijd-WW, Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen.


Voorgaand begrip:
Volgend begrip:


Home | Doneer | Suggesties | Licenties
Voorwaarden | Privacybeleid | Colofon | Sitemap | Contact
compleet

Han de Jong
Begrippen uit de columns van deze bekende macro-econoom ...
Klik hier voor meer
Corné van Zeijl
Begrippen uit de columns van deze bekende beurscommentator ...
Klik hier voor meer