dfbonline
 
Home | Begrippen A-Z | Begrip van de Dag | Thema's | Contact
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Trefwoord: 

Begrip van de Dag
Volg ons op Bluesky
Volg ons op X
Abonneer u op de Begrip van de Dag feed (gratis)
Independence Day
Ook: Fourth of July. Officiële Amerikaanse feestdag op 4 juli. ... >>
 Vandaag 04-07-2026
22.676 begrippen & definities
 Trending begrippen
1 Big Mac-index
2 mandaat
3 kwantumkorting
4 statutaire naam
5 fiatteren van orders
 Thema's
 Recent verbeterd
03-07Independence Day
03-07unsecured loan
03-07exposure
03-07blootstelling
03-07totale factorproductiv...
03-07buiten-balans
03-07backstop
03-07zwarte zwaan
03-07carry trade
03-07herweging
 Suggesties
Mist u een begrip? Suggesties?
Stuur ons dan een e-mail.
 Meest opgevraagde begrippen
1Dogs of the Dow
2ouwe jongens krentenbroo...
3onder embargo
4out-of-pocket kosten
5debt service coverage ra...
6reconciliatie
7penny wise, pound foolis...
8excasso
9arm's length-beginsel
10Beige Book
Uw steun is hard nodig... Doneer nu

robotiseren

Het proces waarbij steeds meer werkzaamheden in het productie- of serviceproces worden uitgevoerd door robots, meestal vooral met het doel om op termijn op loonkosten te besparen.
Hierdoor gaan bepaalde arbeidsplaatsen verloren doordat robots het werk kunnen overnemen. Tegelijkertijd komen er ook nieuwe banen bij, met name op het vlak van software-ontwikkeling, online verkoop en data-analyse.

Voorbeeld
'Robots vervangen metselaars, 'maar automatisering in bouw niet snel genoeg' - .... De bouw is van oorsprong een traditionele sector waar vooral mensen het werk doen. Maar er zijn niet genoeg handen. "De arbeidsproductiviteit in de bouw is sinds het jaar 2000 eigenlijk maar ternauwernood gestegen", zegt Jan van der Doelen, sectorspecialist bij ING. Hij ziet digitale toepassingen stilletjes aan wel meer gemeengoed worden, maar de bouw loopt nog achter op de industrie. "Daar heeft robotisering veel meer vorm gekregen en is de productiviteit fors gestegen", zegt Van der Doelen. Hij ziet ook dat ondernemers door de krappe arbeidsmarkt wel moeten nadenken over hoe ze het werk beter en efficiënter kunnen uitvoeren.'
Bron: NOS - 28-07-2025.


Zie ook: robot, bot, robotica, robotonomie, chat bot, robo-advies, robo-signing, tradebot, deep technology, vierde industriële revolutie, kunstmatige intelligentie, massaproductie, smart factory, technologische werkloosheid, arbeidsproductiviteit, arbeidsplaats, werkgelegenheid.


Voorgaand begrip:
Volgend begrip:


Home | Doneer | Suggesties | Licenties
Voorwaarden | Privacybeleid | Colofon | Sitemap | Contact
compleet

Han de Jong
Begrippen uit de columns van deze bekende macro-econoom ...
Klik hier voor meer
Corné van Zeijl
Begrippen uit de columns van deze bekende beurscommentator ...
Klik hier voor meer