Handelssymbool: USDT.
Een cryptomunt - met een marktkapitalisatie van ongeveer $ 70 miljard (oktober 2022) - die in zoverre afwijkt van alle anderen dat de uitgevers van de 'munt' hebben beloofd om tegenover elke Tether-eenheid één US-$ op een soort derdenrekening aan te houden. Het koersverloop van Tether was daarom redelijk stabiel, waardoor Tether werd geoormerkt als stablecoin. Er zijn echter - mede door een gebrek aan openheid - ernstige twijfels of de uitgevende instelling de desbetreffende dollars ook werkelijk heeft afgezonderd.
Voorbeeld
- 'Ludovicus Jan van der Velde, de vrijwel onzichtbare Arnhemmer achter het cryptobedrijf Tether, is met grote voorsprong de rijkste Nederlander in de geschiedenis. Bij Tether heeft hij echter niets meer te zeggen, terwijl hij ooit een meerderheidsbelang in het miljardenbedrijf had. Dat blijkt uit onderzoek van het FD in samenwerking met het internationale journalistencollectief ICIJ. Van dat belang is maximaal 15% overgebleven, met een waarde van $30 mrd (zo’n €26 mrd), uitgaande van een geschatte waardering van $200 mrd van Forbes. Het zakenblad meldt echter ook dat aandelen Tether op de markt komen tegen waarderingen van $350 mrd tot $375 mrd. Bij zo’n waardering zou Van der Veldes vermogen meer dan $50 mrd (zo’n €43 mrd) bedragen. Dat is nog exclusief privébezittingen.
Hoe dan ook is hij minimaal twee keer zo rijk als Charlene de Carvalho-Heineken, die met haar €12,3 mrd bovenaan in de Quote 500 staat.'
Bron: FD, 10-8-2026.
- 'Cryptobeleggers dumpen tether wegens verbanning uit EU - De Europese verbanning van tether, een van de populairste digitale munten, zorgt voor onrust op de cryptomarkt. Tether voldoet niet aan de Markets in Crypto Assets Regulation (MiCA), regels die op 30 december zijn ingegaan, en wordt daarom geweerd in de Europese Unie. Dat kan grote gevolgen hebben voor de cryptohandel, maar vooralsnog is de tether vrijwel overal te verhandelen. Het leidt tot verwarring onder beleggers, die hopen dat de tether toch beschikbaar blijft op Europese handelsplatformen. Tether, een stablecoin, is een essentieel betaalmiddel dat gebruikt wordt in het overgrote deel van alle cryptotransacties. Dollars zijn niet altijd beschikbaar bij cryptobeurzen of blockchains, dus is de tether, die een stabiele koers van $1 hoort te hebben, de reservemunt. Maar binnen de EU straks niet meer. ‘Partijen mogen geen stablecoins aanbieden die niet aan MiCA voldoen’, stelt toezichthouder Autoriteit Financiële Markten (AFM). De AFM handhaaft nog niet, omdat ze wacht ‘op duiding hierover vanuit Europa’. Die duiding volgt uiterlijk begin volgende maand. Nederlandse cryptobedrijven moeten vanaf 30 juni aan alle regels voldoen.
Bron: FD - 12-01-2025.
- 'De systeemcryptomunt tether heeft al zijn bedrijfsschuldpapier naar eigen zeggen zonder verlies verkocht, en ingeruild voor veiligere staatsobligaties. Daarmee komt het bedrijf achter tether tegemoet aan critici die zich zorgen maken over de dekking van de munt. Al blijft onduidelijk waaruit tethers onderpand precies bestaat. (.....) Tether heeft volgens de eigen site nu bijna 80% in staatsobligaties zitten, al zit daar voor €400 mln aan niet-Amerikaanse obligaties tussen. Zo'n 20% van het onderpand, vele miljarden, zit nog in investeringen en leningen waarover weinig bekend is.'
Bron: FD - 14-10-2022.
- 'De 'systeembank' van de cryptowereld kan zomaar omvallen - Het cement van de cryptowereld dreigt af te brokkelen. Tether is de dollar onder de cryptomunten en faciliteert een groot deel van de transacties. Maar het bedrijf erachter — officieel wordt het geleid door een Nederlander — opereert roekeloos. Bitcoin mag afgelopen week dan een recordhoogte hebben bereikt, als het misgaat met tether komt de cryptomarkt grotendeels tot stilstand. Dat kan ook de rest van het financiële systeem raken.'
Bron: FD - 22-10-2021.
Zie ook: cryptografisch geld, stablecoin, onderpand, derdengeldrekening.
compleet
| Corné van Zeijl Begrippen uit de columns van deze bekende beurscommentator ... Klik hier voor meer |
|