dfbonline
 
Home | Begrippen A-Z | Begrip van de Dag | Thema's | Contact
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Trefwoord: 

Begrip van de Dag
Volg ons op Bluesky
Volg ons op X
Abonneer u op de Begrip van de Dag feed (gratis)
documentfraude
Documentfraude is het opzettelijk vervaardigen, gebruiken ... >>
 Vandaag 01-11-2025
22290 begrippen & definities
 Trending begrippen
1 Ferrari-syndroom
2 stille periode
3 penny wise, pound foolish
4 drawdown
5 It's the economy, stupid
 Thema's
 Recent verbeterd
31-10geo-economische macht
31-10geo-economische fragme...
31-10documentfraude
31-10trade-based money laun...
31-10hard power
31-10drawdown
31-10maximum drawdown
31-10lobby
31-10Sociaal-Economische Ra...
31-10sudden wealth syndrome
 Suggesties
Mist u een begrip? Suggesties?
Stuur ons dan een e-mail.
 Meest opgevraagde begrippen
1Dogs of the Dow
2ouwe jongens krentenbroo...
3onder embargo
4out-of-pocket kosten
5debt service coverage ra...
6excasso
7reconciliatie
8penny wise, pound foolis...
9arm's length-beginsel
10Beige Book
Uw steun is hard nodig... Doneer nu

Bazel II


Een herziening uit 2007 van de sinds 1988 geldende regels uit het Bazelse Kapitaalakkoord (later Bazel I genoemd) met betrekking tot het toezicht op het kredietrisico van het bankwezen.

Een zwak punt in het oude Bazelse Kapitaalakkoord was de weging van de leningen en het feitelijk gelopen risico; voor een lening aan een uiterst kredietwaardige multinational moest even veel kapitaal opzij gezet worden als voor een lening aan een insolvabel bedrijf.
Een herziening van van Bazel I moest hierin verandering brengen; men wilde nauwer aansluiten bij het feitelijk risico (meer nauwkeurige berekening van de minimale kapitaalseisen), de indeling in risicoklassen verder verfijnen, een beter risicogericht toezicht, beter risicomanagement en het versterken van de marktdiscipline door middel van een vergrote transparantie van onder toezicht staande instellingen.
Het akkoord stimuleerde de banken om verfijndere methoden te hanteren om hun risico’s in kaart te brengen en te houden, zodat de bank een beter zicht kon krijgen op de individuele risico’s van zijn klanten, waaronder het bedrijfsleven.

In september 2010 werd (mede naar aanleiding van de kredietcrisis) een akkoord bereikt over nieuwe regels, Bazel III.


Zie ook: kapitaalakkoorden van Bazel, kapitaaleis, solvabiliteitseis, kapitaalbuffer, risicobeheer. Vergelijk: Bazel I, Bazel III, Bazel IV.






 Voorgaand begrip:
Alle begrippen
Letter B.
Volgend begrip:
 

Home | Doneer | Voeg begrippenlijst toe aan eigen site | Suggesties | Licenties
Over dfbonline.nl | Voorwaarden | Privacybeleid | Colofon | Sitemap | Contact
compleet