dfbonline
 
Home | Begrippen A-Z | Begrip van de Dag | Thema's | Contact
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Trefwoord: 

Begrip van de Dag
Volg ons op Bluesky
Volg ons op X
Abonneer u op de Begrip van de Dag feed (gratis)
spookbedrijf
Ook: spookvennootschap. Bedrijven die zijn opgezet om wet- en ... >>
 Vandaag 04-10-2026
22.832 begrippen & definities
 Trending begrippen
1 stille periode
2 spookbedrijf
3 digitale autonomie
4 Stichting Tuchtrecht Ban...
5 kleine spaarder
 Thema's
 Recent verbeterd
04-10steward ownership
04-10rentmeestervennootscha...
04-10dubbele beursnotering
04-10zwarte nul
04-10Stichting Tuchtrecht B...
04-10kleine spaarder
04-10EU-blokkeerstatuut
04-10digitale autonomie
04-10roofzuchtig kapitalism...
04-10Polymarket
 Suggesties
Mist u een begrip? Suggesties?
Stuur ons dan een e-mail.
 Meest opgevraagde begrippen
1Dogs of the Dow
2Beige Book
3ouwe jongens krentenbroo...
4onder embargo
5out-of-pocket kosten
6debt service coverage ra...
7penny wise, pound foolis...
8reconciliatie
9excasso
10arm's length-beginsel
Uw steun is hard nodig... Doneer nu

rentemiddeling

Nederland: begrip uit de hypotheeksector.
Techniek om een lagere hypotheekrente (en dus ook lagere maandlasten) te realiseren. Dit is vooral interessant als men een nog enkele jaren lopende rentevaste lening heeft, terwijl de rente intussen fors gedaald is. Bij rentemiddeling wordt een lening met een nieuwe rentevaste periode afgesloten, waarbij de eerder afgesproken vaste rente wordt gemiddeld met de actuele marktrente.
Wel moet men rekening houden met een boeterente voor het aanpassen van de lopende lening; die wordt doorberekend in het nieuwe rentepercentage zodat die in feite wordt verdeeld over de nieuwe periode.
Rentemiddeling kan alleen bij de eigen hypotheekverstrekker.
Vanaf 1 juli 2019 mogen banken van toezichthouder Autoriteit Financiële Markten (AFM) geen winst meer maken op rentemiddeling. De gederfde inkomsten mogen ze wel goedmaken (doorbelasten), maar verdienen aan de constructie mag dan niet meer.

Voorbeeld

  • 'Gekkenhuis bij banken om hypotheek - Het loopt storm bij banken. Veel huiseigenaren informeren naar rentemiddeling: dé nieuwe trend op de hypotheekmarkt. Met rentemiddeling kunnen hypotheekklanten profiteren van de lage rente, zonder de hypotheek te hoeven oversluiten. Dat kan honderden euro's per maand voordeel opleveren. Vooral de laatste maanden is het een gekkenhuis.'
    Bron: AD.nl - 12-12-2015.

  • Wat is rentemiddeling en heb ik er iets aan? - Huiseigenaren die al wat langer geleden een hypotheek hebben afgesloten, betalen meestal een hogere rente dan woningbezitters die dit recent hebben gedaan. Door het bestaande contract te verlengen tegen een lagere rente, kan het verschil tussen beide niveaus worden gemiddeld. Gevolg: lagere maandlasten. Dit wordt zuivere rentemiddeling genoemd. Helaas werd deze vorm vaak niet toegepast door banken. Die zetten er vaak allerlei toeslagen bovenop, zoals een renteopslag van 0,2 procent of een boete als een klant na rentemiddeling alsnog vertrok.'
    Bron: Volkskrant - 30-06-2019.



Zie ook: hypotheek, maandlasten, rentelasten, marktrente.


Voorgaand begrip:
Volgend begrip:


Home | Doneer | Suggesties | Licenties
Voorwaarden | Privacybeleid | Colofon | Sitemap | Contact
compleet

Corné van Zeijl
Begrippen uit de columns van deze bekende beurscommentator ...
Klik hier voor meer
Han de Jong
Begrippen uit de columns van deze bekende macro-econoom ...
Klik hier voor meer