dfbonline
 
Home | Begrippen A-Z | Begrip van de Dag | Thema's | Contact
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Trefwoord: 

Begrip van de Dag
Volg ons op Bluesky
Volg ons op X
Abonneer u op de Begrip van de Dag feed (gratis)
domflatie
Ook: geoflatie. Het kortzichtig vasthouden aan onze ... >>
 Vandaag 22-03-2026
22.521 begrippen & definities
 Trending begrippen
1 bezettingsgraad
2 exploiteren
3 IFO Institut
4 disconteren
5 rendabel
 Thema's
 Recent verbeterd
22-03blijven zitten
21-03energiezekerheid
21-03domflatie
21-03TACO trade
21-03mandaat van centrale b...
20-03pechgeneratie
20-03Internationaal Energie...
20-03Title Transfer Facilit...
20-03geoflatie
20-03uitstroom
 Suggesties
Mist u een begrip? Suggesties?
Stuur ons dan een e-mail.
 Meest opgevraagde begrippen
1Dogs of the Dow
2ouwe jongens krentenbroo...
3onder embargo
4out-of-pocket kosten
5debt service coverage ra...
6reconciliatie
7excasso
8penny wise, pound foolis...
9arm's length-beginsel
10Beige Book
Uw steun is hard nodig... Doneer nu

rendementsdenken

Het idee dat alles maar in cijfers, geld en rendement uitgedrukt moet worden, waarbij er geen oog meer is voor de menselijke maat, de zachte en onmeetbare waarden in het leven.

Voorbeeld

  • 'Als zelfs de hoofdredactie van De Telegraaf er genoeg van heeft, dan weet je dat het menens is. Hele sectoren – van de kinderopvang tot de zorg, van het onderwijs tot de publieke omroep – zijn in de afgelopen jaren gefixeerd geraakt op Het Rendement. Lees: op het aantal diploma’s, op de kijkcijfers, op de winst, op het precieze aantal minuten dat een slechtbetaalde verpleger met een tijdelijk contract nodig heeft voor het wassen van een demente oudere.'
    Bron: De Correspondent - 2014.

  • Vraag: '...Van het ‘rendementsdenken’, ook zo’n term'. - Antwoord: '„Ja. Alles wordt daarop afgerekend. Onderzoek, maar ook onderwijs. Dan wordt er gemeten hoeveel studenten er de universiteit binnen komen, en hoeveel een diploma halen, en of dat genoeg oplevert. En dan is een vakgroep misschien wel verliesgevend. Maar de héle universiteit is verliesgevend als je er zo naar kijkt: studenten kosten alleen maar geld. De universiteit vormt mensen. En de waarde daarvan is niet in geld uit te drukken.”'
    Bron: NRC, gesprek Japke D. Bouma met Marc van Oostendorp, hoogleraar academische communicatie, Radboud Universiteit Nijmegen - 29-05-2018.


Zie: marktisme.


Zie ook: waarde, marktisme, economisering, economisme, business case, getallenfetisjisme, Almighty dollar.


Voorgaand begrip:
Volgend begrip:


Home | Doneer | Suggesties | Licenties
Voorwaarden | Privacybeleid | Colofon | Sitemap | Contact
compleet