dfbonline
 
Home | Begrippen A-Z | Begrip van de Dag | Thema's | Contact
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Trefwoord: 

Begrip van de Dag
Volg ons op Bluesky
Volg ons op X
Abonneer u op de Begrip van de Dag feed (gratis)
dedollarisatie
Ook: dedollarisering, de-dollarisering. Een ontwikkeling waarbij ... >>
 Vandaag 15-06-2025
22172 begrippen & definities
 Trending begrippen
1 penny wise, pound foolish
2 precariaat
3 Institut für Wirtschafts...
4 revolverend fonds
5 bezettingsgraad
 Thema's
 Recent verbeterd
14-06dedollarisatie
14-06staatsdeelneming
14-06systeemrisico
14-06revolverend fonds
13-06gold bug
13-06precariaat
12-06box-arbitrage
12-06boxhoppen
12-06lit market
12-06rentevaste periode
 Suggesties
Mist u een begrip? Suggesties?
Stuur ons dan een e-mail.
 Meest opgevraagde begrippen
1Dogs of the Dow
2ouwe jongens krentenbroo...
3onder embargo
4debt service coverage ra...
5out-of-pocket kosten
6reconciliatie
7excasso
8penny wise, pound foolis...
9arm's length-beginsel
10Beige Book
Uw steun is hard nodig... Doneer nu

effecten


Ook: stukken.
Verzamelnaam voor overdraagbare, verhandelbare financiële waardepapieren c.q. vorderingen, zoals aandelen, obligaties en andere verhandelbare waardepapieren.
Effecten worden verhandeld op de kapitaalmarkt.

De precieze afbakening van wat wel geen effect is, is in de wetgeving vastgelegd; dat kan van land tot land verschillen (al zijn de overeenkomsten groot).
In Nederland is dit vastgelegd in de Wet op het financieel toezicht (Wft). In Nederland worden bijvoorbeeld niet alleen verhandelbare aandelen als effect beschouwd, maar ook daarmee gelijk te stellen verhandelbare waardebewijzen of rechten, zoals verhandelbare certificaten van aandelen, verhandelbare rechten van deelneming in een closed-end beleggingsinstelling en verhandelbare rechten in een personenvennootschap. Ook vallen onder dit begrip de door een rechtspersoon,vennootschap of instelling uitgegeven verhandelbare waardebewijzen of rechten waarmee door omruiling of uitoefening van de daaraan verbonden rechten andere effecten kunnen worden verworven; denk hierbij aan converteerbare obligaties en ook warrants (door een uitgevende instelling uitgegeven waardebewijzen die het recht geven om tegen vooraf bepaalde voorwaarden andere effecten te verkrijgen of die worden afgewikkeld in contanten).
In Nederland zijn verhandelbare rechten van deelneming in een open end beleggingsinstellingen, opties en futures geen effecten.

Effecten kunnen op allerlei wijzen worden onderverdeeld, bijvoorbeeld in fysieke effecten en girale effecten.

Engels: security (meervoud: securities).


Ook: beleggingsinstrumenten, financiële markten, verhandelbaarheid, beurs, effectenbeurs, effectenclearing, effectendepot, aandeel, obligatie, papier, schuldpapier, grijze effecten, stuk, klassiek stuk, fysieke levering, girale levering, bewaarneming.






 Voorgaand begrip:
Alle begrippen
Letter E.
Volgend begrip:
 

Home | Doneer | Voeg begrippenlijst toe aan eigen site | Suggesties | Licenties
Over dfbonline.nl | Voorwaarden | Privacybeleid | Colofon | Sitemap | Contact
compleet