dfbonline
 
Home | Begrippen A-Z | Begrip van de Dag | Thema's | Contact
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Trefwoord: 

Begrip van de Dag
Volg ons op Bluesky
Volg ons op X
Abonneer u op de Begrip van de Dag feed (gratis)
pain of paying
De ‘pain of paying - letterlijk: 'de pijn van het betalen' of ... >>
 Vandaag 04-11-2026
22.908 begrippen & definities
 Trending begrippen
1 psychologische grens
2 slapend geld
3 penny wise, pound foolish
4 reconciliatie
5 It's the economy, stupid
 Thema's
 Recent verbeterd
04-11slapend geld
04-11pain of paying
04-11psychologische grens
04-11revenue capture
04-11spilindex
03-11de balans opblazen
03-11circulaire financierin...
03-11window dressing
03-11creatief boekhouden
03-11handelsinkomsten
 Suggesties
Mist u een begrip? Suggesties?
Stuur ons dan een e-mail.
 Meest opgevraagde begrippen
1Dogs of the Dow
2Beige Book
3ouwe jongens krentenbroo...
4onder embargo
5out-of-pocket kosten
6penny wise, pound foolis...
7debt service coverage ra...
8reconciliatie
9excasso
10arm's length-beginsel
Uw steun is hard nodig... Doneer nu

Ondernemingskamer

Afgekort: OK.

Onderdeel van het Gerechtshof in Amsterdam waarin ook onafhankelijke deskundigen zitting hebben en die klachten behandeld tegen bedrijven of de directies van bedrijven.

De Ondernemingskamer is de laatste jaren een steeds grotere rol gaan spelen bij 'grote' overnameconflicten (Ahold, Unilever, Stork, ABN AMRO Bank, ASMI).
De uitgifte van preferente aandelen van een door overname bedreigde onderneming aan een beschermingsstichting is vaak een belangrijk onderdeel van de klacht.
Ook kan de OK een onderzoek laten instellen naar mogelijk wanbeleid, zoals eind november 2008 op verzoek van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) gebeurde naar aanleiding van de overname van ABN Amrobank door Fortis en de opsplitsing van Fortis door verkoop van de belangrijkste en nog rendabele bedrijfsonderdelen aan de Nederlandse en Belgische staat.

De uitspraken hielden niet steeds stand na cassatie van een van de betrokken partijen bij de Hoge Raad.
In november 2007 bracht de Sociaal-Economische Raad (daarom?) een advies uit dat onder meer beoogt de macht van de Ondernemingskamer te beperken.

Op 11 juli 2013 deed de OK nog een belangrijke uitspraak inzake de nationalisatie van de SNS-bank eerder dat jaar:

Voorbeeld
'De Ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft Peter Wakkie aangesteld als bestuurder van het geplaagde IT-bedrijf Centric. ......Centric, dat onder meer IT-projecten voor de overheid verzorgt, wordt al tijden geplaagd door het privéleven van oud-topman Gerard Sanderink, die een vete met zijn vroegere geliefde uitvecht over de rug van het bedrijf. Daardoor dreigden grote klanten van Centric, waaronder chipmachinebouwer ASML, verschillende Nederlandse gemeenten en De Nederlandsche Bank de banden met het bedrijf te verbreken. Onlangs schorste de Ondernemingskamer Sanderink, omdat de raadsheren twijfelden of hij in staat was rationele beslissingen te nemen over een bedrijf met veel grote belangrijke klanten en 2500 werknemers.'
Bron: Accountant.nl - 11-11-2022.



Voorgaand begrip:
Volgend begrip:


Home | Doneer | Suggesties | Licenties
Voorwaarden | Privacybeleid | Colofon | Sitemap | Contact
compleet

Han de Jong
Begrippen uit de columns van deze bekende macro-econoom ...
Klik hier voor meer
Corné van Zeijl
Begrippen uit de columns van deze bekende beurscommentator ...
Klik hier voor meer