dfbonline
 
Home | Begrippen A-Z | Begrip van de Dag | Thema's | Contact
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Trefwoord: 

Begrip van de Dag
Volg ons op Bluesky
Volg ons op X
Abonneer u op de Begrip van de Dag feed (gratis)
Jackson Hole Economic Policy Symposium
Een sinds 1978 jaarlijks in augustus (in 2026 van 27 tot 29 ... >>
 Vandaag 29-08-2026
22.747 begrippen & definities
 Trending begrippen
1 koersexplosie
2 McWages-index
3 kosten
4 Jackson Hole Economic Po...
5 prioriteitsaandeel
 Thema's
 Recent verbeterd
28-08Federal Reserve Bank o...
28-08Jackson Hole Economic ...
28-08Nationaal Agentschap v...
28-08vrekkige zes
28-08spaar- en investerings...
28-08The Economist
28-08McWages-index
27-08koopkracht
27-08long tail
27-08prioriteitsaandeel
 Suggesties
Mist u een begrip? Suggesties?
Stuur ons dan een e-mail.
 Meest opgevraagde begrippen
1Dogs of the Dow
2Beige Book
3ouwe jongens krentenbroo...
4onder embargo
5out-of-pocket kosten
6debt service coverage ra...
7penny wise, pound foolis...
8reconciliatie
9excasso
10arm's length-beginsel
Uw steun is hard nodig... Doneer nu

loonakkoord

Een collectieve arbeidsovereenkomst (cao) gericht op de loonschalen. In een cao worden naast de loonschalen ook andere arbeidsvoorwaarden en afspraken vastgelegd.

Voorbeeld

  • 'Journalisten en uitgevers sluiten loonakkoord, staking van de baan - Journalisten van verschillende kranten en nieuwssites zijn het met de werkgevers eens geworden over een loonsverhoging. Dat melden journalistenvakbond NVJ en uitgever DPG Media. "We zijn met de twee grootste werkgevers, DPG en Mediahuis, overeengekomen dat er per januari 2024 gemiddeld 9,4 procent bij komt. In 2025 komt daar nog 2 procent bij", zegt onderhandelaar Wais Shirbaz van de NVJ. De tarieven voor freelance-journalisten gaan met dezelfde percentages omhoog.'
    Bron: NOS - 18-12-2023.

  • 'Het kabinet heeft een akkoord gesloten met vakbonden over een loonstijging voor de 120.000 rijksambtenaren. ....Leraren, politieagenten, personeel van de douane en de Belastingdienst en ander overheidspersoneel gaan er daarmee op vooruit. De uitwerking van het akkoord zal plaatsvinden aan de cao-tafels, aldus de premier. Het gaat om een loonsverhoging van 5,05 procent over dit en volgend jaar. Daarnaast krijgen de rijksambtenaren in september dit jaar eenmalig een extra uitkering van 500 euro.'
    Bron: Nu.nl - 10-07-2015.



Zie ook: loonbod, arbeidsvoorwaarden, collectieve arbeidsovereenkomst, loonschaal, CAO-conflict, staking. Vergelijk: sociaal akkoord.


Voorgaand begrip:
Volgend begrip:


Home | Doneer | Suggesties | Licenties
Voorwaarden | Privacybeleid | Colofon | Sitemap | Contact
compleet

Han de Jong
Begrippen uit de columns van deze bekende macro-econoom ...
Klik hier voor meer
Corné van Zeijl
Begrippen uit de columns van deze bekende beurscommentator ...
Klik hier voor meer