dfbonline
 
Home | Begrippen A-Z | Begrip van de Dag | Thema's | Contact
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Trefwoord: 

Begrip van de Dag
Volg ons op Bluesky
Volg ons op X
Abonneer u op de Begrip van de Dag feed (gratis)
geo-economische macht
Geo-economische macht is het vermogen van regeringen of ... >>
 Vandaag 20-05-2026
22.627 begrippen & definities
 Trending begrippen
1 kostwinner
2 G4
3 Conjunctuurenquête Neder...
4 abstracte markt
5 kosten
 Thema's
 Recent verbeterd
20-05sunrise clausule
20-05schuldsanering
20-05geo-economische macht
20-05chokepoint
20-05stagflatie
20-05pre-IPO-beleggen
20-05sunset clausule
20-05trigger
20-05ongerealiseerde winst
19-05Vadertje Staat
 Suggesties
Mist u een begrip? Suggesties?
Stuur ons dan een e-mail.
 Meest opgevraagde begrippen
1Dogs of the Dow
2ouwe jongens krentenbroo...
3onder embargo
4out-of-pocket kosten
5debt service coverage ra...
6reconciliatie
7excasso
8penny wise, pound foolis...
9arm's length-beginsel
10Beige Book
Uw steun is hard nodig... Doneer nu

effectenlease

Ook: aandelenlease. Constructie waarbij met geleend geld effecten worden gekocht (niet zijnde een effectenkrediet). Deze vorm van lease lijkt veel op huurkoop: de effecten worden feitelijk op afbetaling gekocht, en het eigendom gaat pas over op de huurkoper wanneer deze de laatste betalingstermijn heeft voldaan. De effectenlease heeft een vaste looptijd en er dient periodiek (meestal per maand) rente betaald te worden.
De eerste effectenleaseproducten werden in de loop van de jaren 90 ontwikkeld door Piet Bloemink van Legiolease. Daarna volgden vele verschillende producten die op het bovenstaande principe waren gebaseerd (met fraaie namen als vermogensversneller, sprintplan, winstverdriedubbelaar, enzovoort) en die tijdens de opgaande beurs in grote getale aan de man werden gebracht.
Een aantal leaseproducten heeft tijdens de sluipcrash van de jaren 2001-2003 tot grote problemen geleid omdat het de kopers bij het afsluiten van het contract onvoldoende duidelijk was dat er bij koersdalingen forse verliezen zouden kunnen ontstaan, mogelijk zelfs een restschuld zou kunnen resteren.


Zie ook: lease, aandelenlease-affaire, huurkoop, afbetaling, omnibusrekening, restschuld, lijken uit de kast, volkskapitalisme, claim.


Voorgaand begrip:
Volgend begrip:


Home | Doneer | Suggesties | Licenties
Voorwaarden | Privacybeleid | Colofon | Sitemap | Contact
compleet

Corné van Zeijl
Begrippen uit de columns van deze bekende beurscommentator ...
Klik hier voor meer
Han de Jong
Begrippen uit de columns van deze bekende macro-econoom ...
Klik hier voor meer