Ook: Trump trade.
Nieuwe term uit 2024 in de aanloop naar de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Terwijl voormalig president Donald Trump in juli 2024 zijn voorsprong in de peilingen vergrootte ten opzichte van zittend president Joe Biden, zijn beleggers al aan het gokken op wat de terugkeer van Trump aan de macht zou kunnen betekenen voor de Amerikaanse economie, de aandelenkoersen en individuele industrieën en bedrijven. Wall Street heeft dergelijke marktbewegingen de 'Trump trade' genoemd.
Hierbij wordt men name ingezet op bedrijven die profiteren van minder strenge regelgeving (denk aan zwaar gereguleerde sectoren zoals het bankwezen en de olie- en gassector), lagere belastingen, hogere importheffingen en een zwakkere dollar.
Voorbeeld
- 'De herverkiezing van Donald Trump bracht de aandelenmarkten eind 2024 sterk in beweging, waarbij onder meer de ‘Trump Trades’ in zwang raakten. Beleggers doken zeker tot en met Trumps inauguratie grif op aandelen van bedrijven waarvan ze dachten dat die zouden profiteren van nieuw beleid van de president. Een jaar na die inauguratie blijken de grootste stijgers onder deze beleggingen de grote Amerikaanse techaandelen. .... Andere Trump Trades waren de aandelen van particuliere gevangenissen en detentiecentra. Gezien het harde immigratiebeleid dat de Amerikaanse president wilde invoeren, waren deze bedrijven een logische investering voor beleggers. Vooral CoreCivic en GEO Group stegen fors in de aanloop naar Trumps aantreden. Daarna raakten de aandelen uit de gratie, omdat de verwachte inkomsten van de bedrijven tegenvallen.'
Bron: FD - 19-01-2026.
- 'De tweede ambtstermijn van Donald J. Trump als de Amerikaanse president werpt zijn schaduw voor zich uit. Velen zijn geschokt door zijn overwinning, maar op financiële markten ontvouwt zich de ‘Trump trade’. Dat wil zeggen dat de Amerikaanse aandelen, de Amerikaanse kapitaalmarktrente, de dollar en de bitcoin omhooggaan. Aandelenmarkten in landen die mogelijk door Amerikaanse importtarieven zullen worden getroffen gaan omlaag.'
Bron: ystalcleareconomics.nl, column Han de Jong - 08-11-2024.
- 'De slechte week die chipbedrijven achter de rug hebben, is een voorproefje van wat beleggers kunnen verwachten als Trump weer aan de macht is. Dat bleek begin deze week met wat de Trumptrade is gaan heten: inzetten op bedrijven die profiteren van minder strenge regelgeving, lagere belastingen en een hogere staatsschuld. .... Een andere sector die zou kunnen profiteren van een Trump-presidentschap is olie. De leus ‘drill baby drill’, die hij ook bij zijn toespraak tijdens de Republikeinse conventie gebruikte, komt met de belofte dat zijn regering het makkelijker zal maken voor oliebedrijven om meer op te pompen. Dat zorgt ervoor dat beleggers optimistisch kunnen worden over aandelen van bedrijven zoals ExxonMobil, Occidental en Marathon Oil.'
Bron: FD - 20-07-2024.
Engels: Trump trade.
Zie ook: protectionisme, importheffing, belasting, belastingdruk, begrotingstekort, staatsschuld, rentebeleid, inflatie, migratie, Trumponomics, Trumpologie, America First. Vergelijk: Trump-effect, Trumpflatie, Trumpocalyps. Vergelijk: TACO trade.
|