dfbonline
 
Home | Begrippen A-Z | Begrip van de Dag | Thema's | Contact
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Trefwoord: 

Begrip van de Dag
Volg ons op Bluesky
Volg ons op X
Abonneer u op de Begrip van de Dag feed (gratis)
uniform pensioenoverzicht
Afgekort: UPO. Overzicht dat een pensioenuitvoerder in Nederland ... >>
 Vandaag 14-07-2026
22.696 begrippen & definities
 Trending begrippen
1 tweede orde-effecten (ec...
2 kwartje van Kok
3 boter bij de vis
4 budgetneutraal
5 bezettingsgraad
 Thema's
 Recent verbeterd
14-07koersmanipulatie
13-07productcomplexiteitsin...
13-07arbeidsinkomensquote
13-07stranded assets
13-07totale factorproductiv...
13-07economische complexite...
13-07bestedingsinflatie
13-07stilzwijgende collusie
13-07forward guidance
13-07forensisch accountant
 Suggesties
Mist u een begrip? Suggesties?
Stuur ons dan een e-mail.
 Meest opgevraagde begrippen
1Dogs of the Dow
2ouwe jongens krentenbroo...
3onder embargo
4out-of-pocket kosten
5debt service coverage ra...
6reconciliatie
7penny wise, pound foolis...
8excasso
9arm's length-beginsel
10Beige Book
Uw steun is hard nodig... Doneer nu

Finance Europe (label)

Een in juni 2025 aangekondigd initiatief (intentieverklaring): een Europees beleggingslabel dat investeringen in Europese bedrijven moet bevorderen door consumenten meer mogelijkheden te geven om te beleggen in de Europese economie.
Dit is een initiatief ter verdieping en integratie van de Europese kapitaalmarktunie en is ook bedoeld om bij te dragen aan het verbeteren van het Europees concurrentievermogen.
De intentieverklaring bevat de voorwaarden waaraan beleggingsrekeningen en -producten moeten voldoen om het beleggingslabel ‘Finance Europe’ te mogen dragen. Zo moeten rekeningen of producten met het label (i) voor minstens 70% in de Europese Economische Ruimte (EER) beleggen en (ii) ontworpen zijn voor consumenten om hun beleggingen aan te houden voor de lange termijn. Daarnaast zullen de ondertekenende landen overwegen of en hoe het label kan worden voorzien van een gunstige fiscale behandeling.

Voorbeeld
'Eigen beleggingen eerst - .... Werkend of niet, er wordt volop ingespeeld op de behoefte aan producten die van eigen bodem zijn. Zo komt er voor beleggingen het label Finance Europe. Het doel daarvan is om particulieren naar Europese investeringsprojecten te lokken, waar mogelijk extra aangezet met een fiscaal voordeel dat landen zelf kunnen geven. Politiek interessant is dat het initiatief komt van een kopgroep van zeven EU-landen, onder Franse aanvoering. Ook Nederland doet mee. De kans bestaat dat het de Europese Commissie inspireert om zelf later dit jaar iets soortgelijks voor te stellen voor de hele unie.'
Bron: FD, column Ria Roerink - 17-06-2025.


Zie ook: kapitaalmarktunie, beleggen, Buy European. Vergelijk: Trump Account.


Voorgaand begrip:
Volgend begrip:


Home | Doneer | Suggesties | Licenties
Voorwaarden | Privacybeleid | Colofon | Sitemap | Contact
compleet

Corné van Zeijl
Begrippen uit de columns van deze bekende beurscommentator ...
Klik hier voor meer
Han de Jong
Begrippen uit de columns van deze bekende macro-econoom ...
Klik hier voor meer