dfbonline
 
Home | Begrippen A-Z | Begrip van de Dag | Thema's | Contact
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Trefwoord: 

Begrip van de Dag
Volg ons op Bluesky
Volg ons op X
Abonneer u op de Begrip van de Dag feed (gratis)
superfundamentals
De term superfundamentals verwijst naar complexere, dieper ... >>
 Vandaag 28-08-2025
22222 begrippen & definities
 Trending begrippen
1 novatie
2 painting the tape
3 zombiebedrijf
4 pass-through voting
5 laaghangend fruit
 Thema's
 Recent verbeterd
27-08superfundamentals
27-08Net-Zero Banking Allia...
27-08kwantumkorting
27-08fundamentals
27-08nerveuze markt
27-08angstindicator
27-08quick fix
26-08rentmeesterschap
26-08pass-through voting
26-08oprichtersaandeel
 Suggesties
Mist u een begrip? Suggesties?
Stuur ons dan een e-mail.
 Meest opgevraagde begrippen
1Dogs of the Dow
2ouwe jongens krentenbroo...
3onder embargo
4out-of-pocket kosten
5debt service coverage ra...
6reconciliatie
7excasso
8penny wise, pound foolis...
9arm's length-beginsel
10Beige Book
Uw steun is hard nodig... Doneer nu

repo


Soms afgekort: RP.

Repo staat voor 'repurchase agreement', een overeenkomst voor wederinkoop. In het Nederlands ook cessie-retrocessie (-verrichting, -transactie) genoemd, maar in de financiële wereld is de term 'repo' gangbaarder.

Bij een repo-transactie verkoopt men effecten aan een tegenpartij (contante transactie) in ruil voor geldmiddelen, met de (gelijktijdige) verbintenis de effecten op een afgesproken tijdstip in de toekomst terug te kopen (termijntransactie); in wezen leent men de effecten uit (cessie) en leent men geldmiddelen. Bij een reverse repo (reverse repurchase agreement) gebeurt het omgekeerde; men leent de effecten en leent geldmiddelen uit.

Cessie-retrocessie van effecten speelt bij verrichtingen tussen financiële bemiddelaars een belangrijke rol als instrument voor het aantrekken of uitzetten van geld voor een meestal vrij korte termijn; de repo is een geldmarkttransactie.
De impliciete, risicovrije rentevoet die wordt vastgelegd met de transactie wordt ook de 'implied repo rate' genoemd, maar is eigenlijk niets anders dan de IRR ('Internal Rate of Return', de interne rekenrente).

Repo-transacties komen veel voor in de obligatiemarkt.

Ook: sell- en buybacktransactie.


Zie ook: repomarkt, geldmarkt, cessie, retrocessie, cessie-retrocessie, repo 105, long term refinancing operation, leencircuit. Vergelijk: change of control clausule (bedrijfsobligatie), recapture, sell- en buybacktransactie.






 Voorgaand begrip:
Alle begrippen
Letter R.
Volgend begrip:
 

Home | Doneer | Voeg begrippenlijst toe aan eigen site | Suggesties | Licenties
Over dfbonline.nl | Voorwaarden | Privacybeleid | Colofon | Sitemap | Contact
compleet