dfbonline
 
Home | Begrippen A-Z | Begrip van de Dag | Thema's | Contact
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Trefwoord: 

Begrip van de Dag
Volg ons op Bluesky
Volg ons op X
Abonneer u op de Begrip van de Dag feed (gratis)
eindejaarsrally
Ook: kerstrally; decemberrally. VS: Santa Claus rally of kort ... >>
 Vandaag 07-12-2025
22321 begrippen & definities
 Trending begrippen
1 It's the economy, stupid
2 segregated account
3 gebakken lucht
4 Personal Consumption Exp...
5 penny wise, pound foolish
 Thema's
 Recent verbeterd
07-12decemberrally
07-12eindejaarsrally
04-12loonoffer
04-12Staatsbons (België)
04-12Swiftonomics
04-12Outrageous Predictions
04-12Qivalis
04-12slapende rekeningen
04-12centenindex
04-12DD's
 Suggesties
Mist u een begrip? Suggesties?
Stuur ons dan een e-mail.
 Meest opgevraagde begrippen
1Dogs of the Dow
2ouwe jongens krentenbroo...
3onder embargo
4out-of-pocket kosten
5debt service coverage ra...
6excasso
7reconciliatie
8penny wise, pound foolis...
9arm's length-beginsel
10Beige Book
Uw steun is hard nodig... Doneer nu

Eumedion


Eumedion is per 1 januari 2006 de opvolger van de Stichting Corporate Governance Onderzoek voor Pensioenfondsen (SCGOP). Eumedion – Grieks voor 'goede bewaker' – is de belangenorganisatie van institutionele beleggers op het terrein van corporate governance (goed ondernemingsbestuur) en duurzaamheid, zowel richting beleidsmakers als richting beursgenoteerde ondernemingen.
Alle institutionele beleggers die aandelen houden in Nederlandse beursvennootschappen kunnen zich aansluiten bij Eumedion.

Voorbeeld

  • 'Het beloningsbeleid van Prosus is op weerstand gestuit bij Eumedion, belangenbehartiger van institutionele beleggers. Eumedion heeft een waslijst aan bezwaren, die beleggers ertoe kunnen aanzetten op de aandeelhoudersvergadering tegen te stemmen. Het belangrijkste bezwaar is dat de nieuwe ceo van de investeerder in internettechnologie, de Braziliaan Fabricio Bloisi, aan het einde van zijn vier jaar lopende contract uitzicht heeft op een superbonus van $100 mln.'
    Bron: FD - 31-07-2024.

  • 'Volgens de organisatie [Eumedion, redactie] moeten president-commissarissen van ondernemingen er niet voor terugdeinzen om de spreektijd van aandeelhouders te maximeren en om voor een bepaald onderwerp een maximumtijd uit te trekken. Eumedion houdt er rekening mee dat activisten nog wel vaker aandeelhoudersvergaderingen van grote beursondernemingen zullen bezoeken. Daar hebben de grote beleggers op zich geen problemen mee. Naar eigen zeggen verwelkomen ze deze "bredere belangstelling" juist. Maar dan moeten de activisten wel "de vergaderorde respecteren en voldoende ruimte laten aan andere vergaderbezoekers om aan het debat deel te nemen".'
    Bron: NU.nl - 16-07-2023.


Internet: www.eumedion.nl.


Zie ook: institutionele belegger, pensioenfonds, corporate governance. Vergelijk: Vereniging van Effectenbezitters, Vlaamse Federatie van Beleggingsklubs en Beleggers, Deminor, Follow This, ShareAction.






 Voorgaand begrip:
Alle begrippen
Letter E.
Volgend begrip:
 

Home | Doneer | Voeg begrippenlijst toe aan eigen site | Suggesties | Licenties
Over dfbonline.nl | Voorwaarden | Privacybeleid | Colofon | Sitemap | Contact
compleet