dfbonline
 
Home | Begrippen A-Z | Begrip van de Dag | Thema's | Contact
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Trefwoord: 

Begrip van de Dag
Volg ons op Bluesky
Volg ons op X
Abonneer u op de Begrip van de Dag feed (gratis)
EU Inc
Europese Unie (EU): een in maart 2026 aangekondigd nieuw Europees ... >>
 Vandaag 17-03-2026
22.493 begrippen & definities
 Trending begrippen
1 exploiteren
2 rendabel
3 ceteris paribus
4 just-in-case
5 EU Inc
 Thema's
 Recent verbeterd
17-03nullijn
17-03petrodollarsysteem
17-03petro-yuan
17-03petrodollar
16-03EU Inc
16-03just-in-case
16-03productieketen
15-03trol
15-03offline pinnen
15-03pinstoring
 Suggesties
Mist u een begrip? Suggesties?
Stuur ons dan een e-mail.
 Meest opgevraagde begrippen
1Dogs of the Dow
2ouwe jongens krentenbroo...
3onder embargo
4out-of-pocket kosten
5debt service coverage ra...
6reconciliatie
7excasso
8penny wise, pound foolis...
9arm's length-beginsel
10Beige Book
Uw steun is hard nodig... Doneer nu

too big to save

Uitdrukking die aangeeft dat sommige ondernemingen, instellingen of zelfs landen te groot zijn om in geval van een dreigend faillissement ondersteund te worden.
Problemen bij ondernemingen (met name financiële instellingen zoals systeembanken die van essentieel belang zijn voor het goed functioneren van een economie) kunnen te omvangrijk zijn in relatie tot de omvang van de rijksbegroting van het land van vestiging.
In Nederland is ING hiervan een goed voorbeeld: met wereldwijde spaartegoeden van meer dan € 200 mld (en vooral de daartegenover staande beleggingen van ongeveer dezelfde omvang) is deze bank in geval van een dreigend faillissement door de Nederlandse overheid eigenlijk niet te redden gezien de totale rijksbegroting van ongeveer € 270 mld.

Als het om landen gaat is de eurocrisis een goed voorbeeld. De kleinere perifere landen van de eurozone (Griekenland en Portugal) kunnen mogelijk nog wel 'geholpen' worden, maar als Spanje en Italië in ernstige problemen komen zal dat nauwelijks op te lossen zijn door de sterkere noordelijke landen.

Ook: too big to bail.


Zie ook: too big to fail, too foreign to fail, eurocrisis, zeuro, neuro, reddingsoperatie, meltdown, triple A-team, systeembank, Monsterbank. Vergelijk: too foreign to fail, too big to jail.


Voorgaand begrip:
Volgend begrip:


Home | Doneer | Suggesties | Licenties
Voorwaarden | Privacybeleid | Colofon | Sitemap | Contact
compleet