dfbonline
 
Home | Begrippen A-Z | Begrip van de Dag | Thema's | Contact
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Trefwoord: 

Begrip van de Dag
Volg ons op Bluesky
Volg ons op X
Abonneer u op de Begrip van de Dag feed (gratis)
dead cat bounce
Tijdelijke opleving in een dalende markt, waarna de eerdere ... >>
 Vandaag 24-08-2026
22.735 begrippen & definities
 Trending begrippen
1 koersexplosie
2 kosten
3 penny wise, pound foolish
4 koerssprong
5 dead cat bounce
 Thema's
 Recent verbeterd
23-08dead cat bounce
22-08prioriteitsaandeel
22-08gifpil
21-08achterkant van een sig...
21-08debasement trade
21-08uurtje-factuurtje
21-08schuldenklok
21-08schatkistbankieren
21-08rentesneeuwbal
21-08schuldhoudbaarheid
 Suggesties
Mist u een begrip? Suggesties?
Stuur ons dan een e-mail.
 Meest opgevraagde begrippen
1Dogs of the Dow
2Beige Book
3ouwe jongens krentenbroo...
4onder embargo
5out-of-pocket kosten
6debt service coverage ra...
7penny wise, pound foolis...
8reconciliatie
9excasso
10arm's length-beginsel
Uw steun is hard nodig... Doneer nu

cross-selling

Verkoopactiviteiten waarbij men probeert naast het hoofdproduct ook andere, aanvullende goederen of diensten aan dezelfde klant te verkopen.
Dat gebeurt ook met financiële producten. Wanneer een cliënt van een bank een betaalrekening opent bij een bank, biedt dit de bank goede mogelijkheden om later ook andere financiële producten of diensten - zoals spaarrekeningen, hypotheekleningen, verzekeringen of vermogensbeheer - onder diens aandacht te brengen en deze door de klant af te laten nemen.

Voorbeeld
'Zij [de Nederlandse grootbanken, red.] publiceerden allemaal een groei aan zogenoemde commissie-inkomsten, vergoedingen die klanten betalen voor diensten. ..... Zo hengelde Rabobank in de eerste zes maanden van dit jaar 6 miljard euro binnen dat wordt belegd via de bank. Dat is een groei van 10 procent. "Van die 6 miljard euro is 2 miljard nieuw geld van klanten die naar Rabobank komen om te beleggen", sprak financieel directeur Bas Brouwers tevreden bij de presentatie van de halfjaarcijfers. ..... Bij Rabobank is dat precies de trend die de vorig jaar aangetreden topman Stefaan Decraene wil zien. Hij versimpelde de organisatiestructuur van de coöperatieve bank. Het moet makkelijker worden om klanten meer producten te verkopen, zoals beleggingsrekeningen. In een interview met het FD hamerde hij op het belang van dit zogenoemde cross-selling om Rabobank winstgevender te maken. ING sloeg eerder al de weg in van meer klantenbinding.'
Bron: NOS - 19-08-2024.

Engels: cross-selling.


Zie ook: klantacceptatie, lock in, customer lock-in, overstapdrempel, customer lifetime value. Vergelijk: deepselling.


Voorgaand begrip:
Volgend begrip:


Home | Doneer | Suggesties | Licenties
Voorwaarden | Privacybeleid | Colofon | Sitemap | Contact
compleet

Corné van Zeijl
Begrippen uit de columns van deze bekende beurscommentator ...
Klik hier voor meer
Han de Jong
Begrippen uit de columns van deze bekende macro-econoom ...
Klik hier voor meer