dfbonline
 
Home | Begrippen A-Z | Begrip van de Dag | Thema's | Contact
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Trefwoord: 

Begrip van de Dag
Volg ons op Bluesky
Volg ons op X
Abonneer u op de Begrip van de Dag feed (gratis)
El Niño
Een klimaatverschijnsel. Het betreft een meer dan normale ... >>
 Vandaag 17-06-2026
22.657 begrippen & definities
 Trending begrippen
1 Dogs of the Dow
2 best practice
3 kosten
4 IFO Institut
5 midden-mogendheid
 Thema's
 Recent verbeterd
16-06ambtshalve aanslag
16-06midden-mogendheid
16-06kapitaalvlucht
16-06kartel
16-06prijzen aan de pomp
16-06tranche
16-06El Niño
16-06annoyance economy
16-06ergerniseconomie
16-06wereldeconomie
 Suggesties
Mist u een begrip? Suggesties?
Stuur ons dan een e-mail.
 Meest opgevraagde begrippen
1Dogs of the Dow
2ouwe jongens krentenbroo...
3onder embargo
4out-of-pocket kosten
5debt service coverage ra...
6reconciliatie
7penny wise, pound foolis...
8excasso
9arm's length-beginsel
10Beige Book
Uw steun is hard nodig... Doneer nu

tophypotheek

Een hypotheek voor een bedrag dat relatief erg hoog is in verhouding tot het inkomen / vermogen.
Meestal wordt in Nederland bedoeld dat de hypothecaire lening op het moment van verstrekken hoger is dan de waarde van het betrokken pand. In Nederland zijn tophypotheken zeer gebruikelijk, waarschijnlijk vooral door de mogelijkheid om de rente voor een dergelijke lening af te mogen trekken van het belastbare inkomen. Ook kunnen de zogenoemde kosten koper meegefinancierd worden.

Zo'n lening wordt/werd verstrekt in de aanname dat de waarde van het onderpand in de naaste toekomst geleidelijk zou (blijven) stijgen.
Tophypotheken hebben voor de aanbieders een groter risico en daarvoor willen zij beloond worden. Deze beloning ontvangen hypotheekverstrekkers in de vorm van een renteopslag. Vandaar dat de hypotheeknemer meer rente voor een tophypotheek betaalt dan voor een ‘normale’ hypotheek. Voor de hypotheeknemer is de tophypotheek ook niet zonder risico; deze groep vraagt zich vaak onvoldoende af of de hypotheeklasten zowel op de korte als op de lange termijn wel betaald kunnen worden.

Het valt te verwachten dat tophypotheken in de toekomst aan banden gelegd zullen worden, waarschijnlijk door het maximum van 120% van de waarde van het onderpand te verlagen naar 110%.


Zie ook: loan-to-value ratio, underwater mortgage, onderwaterhypotheek, overkreditering, schuldenval, kosten koper, problematische schulden.


Voorgaand begrip:
Volgend begrip:


Home | Doneer | Suggesties | Licenties
Voorwaarden | Privacybeleid | Colofon | Sitemap | Contact
compleet

Han de Jong
Begrippen uit de columns van deze bekende macro-econoom ...
Klik hier voor meer
Corné van Zeijl
Begrippen uit de columns van deze bekende beurscommentator ...
Klik hier voor meer