dfbonline
 
Home | Begrippen A-Z | Begrip van de Dag | Thema's | Contact
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Trefwoord: 

Begrip van de Dag
Volg ons op Bluesky
Volg ons op X
Abonneer u op de Begrip van de Dag feed (gratis)
pensioentransitie
De overgang van het oude pensioenstelsel in Nederland naar de ... >>
 Vandaag 04-02-2026
22413 begrippen & definities
 Trending begrippen
1 bezettingsgraad
2 business unit
3 yolo-trading
4 exploiteren
5 rendabel
 Thema's
 Recent verbeterd
04-02vrijheidsbijdrage
04-02solidariteitsbijdrage
04-02vermogenswinstbelastin...
04-02Box 1, 2 en 3
04-02snelle raming
03-02trendbreuk
03-02managementlaag
03-02pensioentransitie
03-02yolo-trading
03-02klapper
 Suggesties
Mist u een begrip? Suggesties?
Stuur ons dan een e-mail.
 Meest opgevraagde begrippen
1Dogs of the Dow
2ouwe jongens krentenbroo...
3onder embargo
4out-of-pocket kosten
5debt service coverage ra...
6reconciliatie
7excasso
8penny wise, pound foolis...
9arm's length-beginsel
10Beige Book
Uw steun is hard nodig... Doneer nu

gemaksgeneraties


De term gemaksgeneraties wordt gebruikt als verzamelnaam voor de jongere generaties, die gesteld zijn op gemak, namelijk de generatie Y (de 'millennials') en generatie Z. Ze hebben een voorkeur voor snel en gemakkelijk, en tegelijk zijn ze prijsbewust.
Ook de term 'yolo-generatie' (yolo = you only live once) wordt gebruikt voor deze twee generaties.

Voorbeeld
'De FSIN-directeur [Foodservice Instituut Nederland, red.] denkt dat fastservicebedrijven en maaltijdbezorgers dit jaar met gerichte prijsacties weer klanten zullen verleiden. Ze verwacht dat de totale omzet van de horeca met iets meer dan 4% zal stijgen, ook als de consument de hand op de knip houdt. ‘De economische verwachtingen zijn niet fantastisch maar ook niet dramatisch. De koopkracht stijgt dit jaar verder, de werkloosheid is historisch laag, de inflatie daalt en het toerisme trekt verder aan.’ Daarnaast wordt de invloed van generatie Z en de millennials op de foodmarkt de komende jaren groter. Elk jaar komen er ongeveer tweehonderdduizend leden van deze gemaksgeneraties bij. Die schroeven weliswaar hun uitgaven aan eten en drinken buiten de deur terug, maar besteden daar nog steeds beduidend meer geld aan dan oudere consumenten van generatie X of de babyboomers.'
Bron: FD - 13-01-2025.


Zie ook: generatie, generatie Y, generatie Z, gemaksgeneraties, consumentisme, consumptie, prijs-kwaliteitverhouding, you only live once, schuldenval, schuldgewenning, problematische schulden, schuldenproblematiek.






 Voorgaand begrip:
Alle begrippen
Letter G.
Volgend begrip:
 

Home | Doneer | Voeg begrippenlijst toe aan eigen site | Suggesties | Licenties
Over dfbonline.nl | Voorwaarden | Privacybeleid | Colofon | Sitemap | Contact
compleet