dfbonline
 
Home | Begrippen A-Z | Begrip van de Dag | Thema's | Contact
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Trefwoord: 

Begrip van de Dag
Volg ons op Bluesky
Volg ons op X
Abonneer u op de Begrip van de Dag feed (gratis)
consolidated tape
Een gemeenschappelijk (digitaal) koersenbord; een elektronisch ... >>
 Vandaag 30-07-2026
22.718 begrippen & definities
 Trending begrippen
1 kosten
2 Hollandse ziekte
3 sociale dumping
4 consolidated tape
5 IFO Institut
 Thema's
 Recent verbeterd
28-07Wero
28-07consolidated tape
28-07Made in China 2025
28-07buiten-balans
28-07voetnoten
28-07EuroCTP
28-07vennootschapsbelasting
28-07sociaal kapitaal
28-07post-trade data
28-07pre-trade data
 Suggesties
Mist u een begrip? Suggesties?
Stuur ons dan een e-mail.
 Meest opgevraagde begrippen
1Dogs of the Dow
2Beige Book
3ouwe jongens krentenbroo...
4onder embargo
5out-of-pocket kosten
6debt service coverage ra...
7penny wise, pound foolis...
8reconciliatie
9excasso
10arm's length-beginsel
Uw steun is hard nodig... Doneer nu

MSCI World Index

Kort ook MSCI World genoemd. In het Nederlands ook wel 'wereldaandelenindex'.
Een door Morgan Stanley Capital International (MSCI) samengestelde index die wordt berekend op basis van de koersen van meer dan 1.600 aandelen uit 23 (ontwikkelde) landen, zonder rekening te houden met uitgekeerde dividenden.

De MSCI World is een zeer veel gebruikte benchmark voor wereldwijd beleggende aandelenfondsen en geldt als de standaard op aandelengebied, vergelijkbaar met wat de Bloomberg Global Aggregate Bond Index is voor obligaties.
Een vergelijkbare index is de MSCI All Country World Index waarin ook aandelen uit opkomende landen zijn opgenomen.

Voorbeeld

  • 'Er is ook een lichtpuntje. De VS zijn goed voor bijna 70% van de MSCI World Index. Het eerste niet-Amerikaanse bedrijf (Nestlé) staat pas op plek 16. De dollar werd dit jaar 13% meer waard. Dat is goed voor ons, maar negatief voor Amerikaanse bedrijven. ''
    Bron: BNR, column Corné van Zeijl - 25-11-2022.

  • 'De verkiezingen naderen. En dat is te merken in het Twitterverkeer. Veel politici klagen over de superwinsten van bedrijven. .....Shell is natuurlijk een ultiem voorbeeld. Iedereen is boos over de winsten van dat bedrijf. Maar als ik naar de langetermijnwinstontwikkeling over de afgelopen 20 jaar kijk, dan blijft het achter bij de wereldaandelenindex. Shells winsten stegen in die periode met 3,9% per jaar. Dat is minder dan die van de wereldaandelenindex (+4,3%) en heel veel minder dan bij Exxon (+8,1% per jaar). Shell maakt dus niet te veel winst, maar te weinig.'
    Bron: BNR, column Corné van Zeijl - 17-02-2023.


Internet: www.msci.com.


Zie ook: Morgan Stanley Capital International, index, aandelenindex, benchmark, MSCI World Minimum Volatility Index, MSCI High Dividend Yield Indexen. Vergelijk: MSCI All Country World Index, Bloomberg Global Aggregate Bond Index.


Voorgaand begrip:
Volgend begrip:


Home | Doneer | Suggesties | Licenties
Voorwaarden | Privacybeleid | Colofon | Sitemap | Contact
compleet

In mineur?
Beursstemming & koersrichting: maak kennis met de terminologie...
Klik hier voor meer
Han de Jong
Begrippen uit de columns van deze bekende macro-econoom ...
Klik hier voor meer
Corné van Zeijl
Begrippen uit de columns van deze bekende beurscommentator ...
Klik hier voor meer
Economie-typering
Metaforen om specifieke verschijnselen en knelpunten in de economie te typeren ...
Klik hier voor meer