dfbonline
 
Home | Begrippen A-Z | Begrip van de Dag | Thema's | Contact
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Trefwoord: 

Begrip van de Dag
Volg ons op Bluesky
Volg ons op X
Abonneer u op de Begrip van de Dag feed (gratis)
Quote 500
Door het Nederlandse zakenblad Quote sinds 2004 jaarlijks ... >>
 Vandaag 30-10-2026
22.896 begrippen & definities
 Trending begrippen
1 raket-en-veder-effect
2 hope for the best, prepa...
3 penny wise, pound foolish
4 Wall of Worry
5 rendabel
 Thema's
 Recent verbeterd
29-10Quote 500
29-10hope for the best, pre...
29-10financiële films
29-10inprijzen
29-10raket-en-veder-effect
29-10Wall of Worry
29-10no hiring, no firing e...
29-10euroland
29-10circuit breaker
29-10hyperconcurrentie
 Suggesties
Mist u een begrip? Suggesties?
Stuur ons dan een e-mail.
 Meest opgevraagde begrippen
1Dogs of the Dow
2Beige Book
3ouwe jongens krentenbroo...
4onder embargo
5out-of-pocket kosten
6penny wise, pound foolis...
7debt service coverage ra...
8reconciliatie
9excasso
10arm's length-beginsel
Uw steun is hard nodig... Doneer nu

M3

Ook wel de brede geldhoeveelheid genoemd.
Een zeer ruime definitie van de geldhoeveelheid (M) in een bepaald land, bestaande uit de geldhoeveelheid in ruime zin (M2) plus repo's, aandelen en participaties in geldmarktfondsen en schuldbewijzen (obligaties) met een looptijd tot en met twee jaar. Oftewel: chartaal en giraal geld, deposito's en substituten van deposito’s.

Voorbeeld
'Er is ook een ander scenario mogelijk, waarbij de ECB de economie eerst tegen de ene stoeprand (te hoge inflatie) aan rijdt en om vervolgens tegen de andere stoeprand (te snelle afkoeling) aan te botsen. In dat hots-klots-scenario moet de rente dan eind dit jaar al weer snel omlaag, omdat een recessie dreigt en het inflatiegevaar veel sneller is verdwenen dan gedacht. Het is geen ondenkbaar scenario want de monetaire verkrapping gaat momenteel razendsnel. Dat is vooral te zien aan de snelle afname van de groei van de geldhoeveelheid in het eurogebied. De meest gebruikte en meest brede maatstaf voor de geldhoeveelheid is ‘M3’.'
Bron: FD, Mathijs Bouman - 31-03-2023.


Zie ook: geld, geldhoeveelheid, geldhoeveelheidsbeleid, basisgeldhoeveelheid, geldhoeveelheid in enge zin, M1, geldhoeveelheid in ruime zin, M2, chartaal geld, giraal geld, repo, deposito, schuldpapier, schuldbewijs, monetaire aggregaten, monetaire verkrapping, monetaire verruiming.


Voorgaand begrip:
Volgend begrip:


Home | Doneer | Suggesties | Licenties
Voorwaarden | Privacybeleid | Colofon | Sitemap | Contact
compleet

Corné van Zeijl
Begrippen uit de columns van deze bekende beurscommentator ...
Klik hier voor meer
Han de Jong
Begrippen uit de columns van deze bekende macro-econoom ...
Klik hier voor meer